КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ

Комп’ютерна томографія – сучасний метод діагностики організму людини, який полягає у багатошаровому скануванні внутрішніх органів за допомогою рентгенівських променів. КТ порівняно з МРТ і рентгеном більш інформативна та менш радіаційна.

Комп’ютерна томографія проводиться тільки за призначенням лікаря. Для дослідження пацієнт лягає на стіл, з’єднаний зі сканером, який через рентгенівське випромінювання сканує частину тіла, що обстежується, і передає зображення на монітор комп’ютера. Отриманий знімок КТ дозволяє досконало розглянути об’єкт з усіх видимих ​​сторін з точністю до міліметра.

У Діагностичному центрі АМТ за процедуру КТ відповідає лаборант, який допомагає пацієнту та спостерігає протягом обстеження. Зображення, одержане під час діагностики, аналізує спеціаліст – лікар-радіолог, терапевт чи хірург. За необхідністю, для більш детального вивчення знімку та формування експертного висновку долучаються міжнародні спеціалісти.

Усі дані, отримані під час комп’ютерної томографії зберігаються не лише в роздрукованому вигляді, а й в електронному варіанті. За бажанням пацієнта результат і роз’яснення можна відправити на електронну пошту.

Із цінами на всі види досліджень, у тому числі комп’ютерна томографія з контрастом, можна ознайомитися на сторінці ВАРТІСТЬ.

Показання для проведення комп'ютерної томографії

За допомогою комп’ютерної томографії обстежують всі частини тіла людини, але найчастіше досліджують м’які тканини, таз, кров’яні судини, легені, мозок, живіт, кістки.

КТ попереджає інсульт, оцінює небезпеку травм головного мозку та діагностує будь-який вид онкопухлин.

КТ назначаєтья пацієнам у випадках:

  • Скринінгу при погіршенні загального стану, затрудненому диханні, втраті свідомості травмах голови.
  • Підозри на інсульт, пошкодженні внутрішніх органів чи судин.
  • Підтвердження чи спростування попереднього діагнозу.
  • Перед проведенням хірургічних операцій, щоб хірург міг чітко бачити ту чи іншу проблему.
  • Дослідження поточного стану організму після пройденого лікування.
  • Візуалізації зображення попередньо проведених процедур.

Комп'ютерна томографія з контрастом

Комп’ютерна томографія з контрастуванням призначається пацієнтам, коли звичайна томографія не дає ефективних результатів.

Контраст – спеціальний розчин на основі йоду, який вводитися у вену паціента, поширюється по організму й накопичується у патологічних ділянках, яскраво підсвічуючи їх. Контраст допомагає краще візуалізувати тканини і органи, чітко визначити їх межі та оцінити кровоток.

КТ з контрастуванням – незамінний метод дослідження в онкології та часто використовується для діагностики патологій судинної системи.

Обстеження з внутрішньовенним контрастуванням лікар призначає індивідуально, залежно від скарг і анамнезу пацієнта.

Протипоказаннями до проведення контрастного посилення є чутливість до йоду, ниркова недостатність, цукровий діабет, тиреотоксикоз.

Діагностичний центр АМТ, як і 80% діагностичних клінік світу, застосовують КТ з контрастним посиленням.

Мета використання контрастного посилення – отримати якісне та максимально інформативне зображення об’єкта – артерій, головного мозку, стінок кишечника, сечовивідних шляхів, патологічних утворень та ін.

Переваги проведення комп'ютерної томографії в Діагностичному центрі АМТ

null

Контрасне посилення

null

Променеве навантаження на 80% нижче аналогів

null

Вага пацієнтів більше 200 кг

null

Отримання результату в день діагностики

Запис та консультація
за телефоном:
+380 (44) 331-20-85

Замовити дзвінок

Запис та консультація
за телефоном:
+380 (44) 331-20-85

Замовити дзвінок

Обладнання для КТ

Діагностичний центр «Агенство медичних технологій» обладнано інноваційним апаратом Canon Aquilion ONE. Обладнання з найвищою роздільною здатністю серед аналогів та мінімальним променевим навантаження на організм пацієнта.

640-зрізова система томографії дозволяє сканувати органи в повному об’ємі й виявляти мінімальні зміни внутрішніх органів. Висока швидкість дослідження нівелює вплив руху внутрішніх органів та пульсації судин на якість зображення.

Фахівець може реконструювати зображення в будь-якій площині, проводити вимірювання розмірів, відстаней, площ й представляти отримані дані в найбільш зручному вигляді для роз’яснення.

Система Aquilion ONE розрахована на проходження обстежень особами, вага яких перевищує 200 кг.

Більше інформації про діагностичне устаткування, яке використовується в Центрі АМТ можна прочитати на сторінці ОБЛАДНАННЯ.

Часті питання

Які переваги обстеження за допомогою КТ?

Традиційний рентген може забезпечити знімок лише в одній проекції. Коли знімок КТ дозволяє розглянути об’єкт з точністю до міліметра зі всіх видимих сторін. До того ж, в сучасних томографах доза рентгенівського опромінення, одержуваного пацієнтом, мінімізована.

Як часто можна робити КТ?

Суворих обмежень за кількістю процедур КТ за певний період немає, проте бажано враховувати сумарне променеве навантаження від досліджень, проведених протягом року.

Які протипоказання має КТ?

Основне протипоказання – вагітність (можливий ризик для плоду) і вага пацієнта понад 200 кг. Якщо дослідження проводиться з контрастом, слід переконатися, що у пацієнта немає алергії на йодовмісну контрастну речовину. При нирковій або печінковій недостатності перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем-рентгенологом.

З яким найвищим показником маси тіла можна пройти КТ у Діагностичному центрі АМТ?

Діагностичний центр АМТ забезпечений найсучаснішим обладнанням для проведення процедури КТ і розрахований для пацієнтів вагою до 200 кг.

Як підготуватися до КТ-дослідження?

Комп’ютерна томографія не вимагає спеціальної підготовки. Рекомендується одягнути вільний одяг без металевих аксесуарів та ювелірних прикрас. З собою необхідно мати всю медичну документацію, що відноситься до зони інтересу: дані попередніх досліджень (УЗД, МРТ, СКТ), післяопераційні виписки, і направлення на дослідження. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури.

Чи можна пити, їсти перед КТ?

Останнє вживання їжі повинне бути за 4-5 годин до дослідження, в цей час не пити каву, міцний чай, не палити.  Для дослідження органів черевної порожнини – увечері легка вечеря, приїхати натщесерце.

Чи можна робити КТ дітям?

Дітям молодше 14 років комп’ютерна томографія виконується тільки за показаннями. Оскільки дослідження пов’язане з променевим навантаженням, то при обстеженні маленьких дітей необхідно ретельно зважувати необхідність проведення КТ в кожному конкретному випадку. 

Чи безпечна доза опромінення при комп'ютерній томографії?

Комп’ютерна томографія вважається безпечним методом. Доза рентгенівського опромінення відносно невелика. Сучасні технології дозволили знизити дозу опромінення до мінімуму. По променевому навантаженню її можна порівняти з польотом на літаку.

Чи можна проходити КТ в період лактації?

Якщо КТ проводилося без використання контрастної речовини, то годувати дитину грудьми можна безпосередньо після процедури. При застосуванні контрасту не рекомендують годування грудьми протягом 48 годин після дослідження.

Скільки часу займає комп’ютерна томографія?

КТ-дослідження триває в межах 30 хв, в окремих випадках – до 60 хв.

Які переваги обладнання Центру АМТ?

640-зрізова система динамічної об’ємної КТ призначена для сканування з повним охватом органу, а конструкція детектора PURE ViSION мінімалізацізує променеве навантаження, що являється ключовим фактором при КТ-дослідженні пацієнтів.

Скільки потрібно чекати результату дослідження?

Результат можна отримати до кінця робочого дня, або на наступний день після обстеження – з 12:00. Крім того, швидкість отримання результату залежить від складності обстеження.