МАМОГРАФІЯ

Мамографія – це рентгенологічний (променевий) метод візуалізації стану молочних залоз.

За даними ВООЗ мамографія є “золотим стандартом” променевої діагностики захворювань молочних залоз у всьому світі, адже «бачить» найменші зміни. Цей метод дає можливість діагностувати зміни тканин молочних залоз за декілька років до того, як вони проявляться клінічно та почнуть турбувати жінку.

Рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок у всьому світі. Крім того, все більше розповсюджується в країнах, що розвиваються, де більшість випадків діагностується на пізніх стадіях через брак культури профілактичної діагностики.

Мамографія ділиться на скринінгову (від англ. screening-відбір), яку проводять ВСІМ жінкам, без наявності скарг, після 40 років 1 раз на 2 роки, а після 50 років 1 раз на рік. За останні 50 років у країнах, де програма мамографічного скринінгу охоплює більше 70% населення, смертність від раку молочної залози знизилась на 20-30% (за даними ВООЗ, IARC, 2008).

Та діагностичну мамографію, при наявності таких скарг, як болі в грудях, набряклість, виділення з сосків, наявність ущільнень, зміни кольору та структури шкіри грудей і т.д. Також до цього виду мамографії вдяються для діагностики раніше виявленої патології молочних залоз. Крім того, дослідження може бути рекомендоване жінкам з хронічним гінекологічними захворюваннями, адже вони знаходяться в групі ризику по захворюванням молочних залоз.

Запис та консультація
за телефоном:
+380 (44) 331-20-85

Замовити дзвінок

Запис та консультація
за телефоном:
+380 (44) 331-20-85

Замовити дзвінок

Статистика захворюваності на рак молочної залози в Україні

За даними Національного канцер-реєстру, 2018 року в Україні зареєстровано 15 017 випадків раку молочної залози (14 872 жінки та 145 чоловіків), а 5 726 людей померли внаслідок цієї недуги (5 679 жінок і 47 чоловіків). Тобто на кожні 10 нових випадків захворювання в Україні реєструють 3 смерті від нього.

За показником захворюваності на 100 000 жіночого населення рак грудей зберігає сталу тенденцію до щорічного зростання — у 2018 році порівняно з попереднім цей приріст склав 3,3%. Найвищу захворюваність жінок зареєстровано у віковій групі 65–69 років, смертність — у віковій групі 80–84 роки.

0
випадків раку
молочної залози зареєстровано
в Україні за 2018 рік
0
випадків смертей
спричинених захворюванням
на рак молочних залоз за рік
0
%
жінок вилікувались від раку грудей при виявленні діагнозу на 1 стадії захворювання

Вже у віці 18–24 роки рак грудної залози має третє місце у структурі захворюваності українок (10,8%), а з 30 до 74 років він стало лідирує (27,6–20,6%). У структурі смертності від раку жіночого населення рак грудей переважає у вікових групах 30–54, 55–74 та 75+ років і складає 24,5%, 20,6% та 18,5% відповідно.

Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується, адже рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

Пройти мамографію варто жінкам:

null

Після 40 років (1 раз на два роки) та після 50 років (1 раз на рік).

null

Які мають скарги на біль у грудях, набряклість, виділення з сосків, наявність ущільнень, зміни кольору та структури шкіри грудей.

null

Які потребують діагностики раніше виявленої патології молочних залоз.

null

З хронічними гінекологічними захворюваннями, адже вони знаходяться в групі ризику захворювань молочних залоз.

Переваги проведення мамографії у Центрі АМТ

Ультрасучасне обладнання

Мамограф Hologic Selenia Dimensions забезпечує проведення дослідження на високому технологічному рівні, безперебійну роботу системи та отримання найвищої якості зображень.

Досвідчені радіологи

Дослідження проводять лікарі, які мають багаторічний досвід роботи в сфері цифрової діагностики та постійно підвищують кваліфікацію на семінарах, курсах та конференціях.

Індивідуальний підхід

Перед проведенням дослідження пацієнтка має можливість проконсультуватися з лікарем центру та задати всі питання, які її цікавлять та турбують.

Інформаційний супровід

У разі виникнення запитань, після отримання результатів, пацієнтка має можливість отримати відповіді у спеціаліста Діагностичного центру АМТ.

Обладнання

У Діагностичному центрі АМТ на Героїв Севастополя для проведення мамографії використовується найсучасніша цифрова система Selenia Dimensions виробництва компанії Hologiс (США).

Cучасна система, оснащена крупноформатними плоскопанельними детекторами, вертикальною стійкою знімків, столом і кріпленням для РК-моніторів має інноваційні характеристики:

  • Цифровий плоский детектор новітніх технологій (43х43 см) забезпечує отримання деталізовані знімки без артефактів з мінімальною дозою.
  • Більшість функцій, які оптимізують зображення, можуть бути попередньо запрограмовані. Цим самим мінімізується час на постпроцесингову обробку знімка після експозиції та заощаджується час проведення дослідження.
  • За допомогою цифрового компенсаційного фільтру забезпечується корекція ділянок з надмірними почорнінням або засвітленням для суттєвого покращення якості зображень, що збільшує вірогідність отримання точного результату.
  • Утримувач детектора, що розміщений на вертикальній стійці Букі має рухому конструкцію, яка надає можливість встановлення положення детектору під кутом від -20° до 90° стійки. Це усуває необхідність застосування незручних для пацієнта укладок.

Часті питання

Чи потрібно проходити мамографію в профілактичних цілях?

Жінкам після 40-ка 1 раз на 2 роки потрібно проходити профілактичне обстеження молочних залоз (скрінінг), навіть без наявності скарг, а після 50 років – 1 раз на рік.

При наявності яких скарг варто пройти обстеження?

Біль в грудях, набряклість, виділення з сосків, наявність ущільнень, зміна кольору та структури шкіри грудей. Також дослідження може бути рекомендоване жінкам з хронічним гінекологічними захворюваннями, адже вони знаходяться в групі ризику по захворюванням молочних залоз. 

Чи потрібно готуватися до обстеження?

Специфічна підготовка до мамографії відсутня, однак в день проведення дослідження не рекомендується користуватися дезодорантами та антиперспірантами у пахвовій ділянці. 

В який день циклу краще проходити обстеження?

Мамографію краще проводити в першій фазі менструального циклу, в період з 5-го по 12-й день – в цей період тканина молочних залоз не напружена, не набрякла, тому дослідження є найбільш комфортним для пацієнтки та інформативним для лікаря. У період менопаузи, за відсутності менструацій або при нерегулярному циклі, мамографію можна проводити в будь-який день. 

Чи існують протипоказання для проведення мамографії?

Мамографія протипоказана вагітним жінкам та годуючим матерям, хоча таке обстеження можливе, якщо для мамографії існують вагомі показання. Терміни діагностики в такому випадку підбираються індивідуально для кожної жінки, що годує.

Які вікові обмеження для проходження мамографії?

Мамографія протипоказана жінкам, які не досягли віку 35 років. У цей час рентгенівське випромінювання негативно впливає на жіночий організм, тому мамографію замінюють ультразвуковим дослідженням.

Чи залежить результат мамографії від обладнання?

Сучасне високотехнологічне обладнання дозволяє лікарю працювати з максимальною ефективністю та отримати найвищу якість зображення, при мінімальному дискомфорті для пацієнта. У Діагностиному центрі АМТ для проведення мамографії використовується найсучасніша цифрова система Selenia Dimensions, виробництва компанії Hologiс (США).

Скільки триває обстеження?

Обстеження триває від 7 до 15 хвилин.

Скільки йде часу на очікування результату?

Якщо пацієнтка пройшла обстеження до 11:00, то результат буде готовий цього ж дня до 16:00. В іншому випадку, результат можна отримати після 18:00 або на наступний день до 9:00.