РЕНТГЕНОГРАФІЯ


Рентгенографія – це дослідження внутрішніх органів і опорно-рухового апарату людини за допомогою рентгенівського випромінювання.

Рентгенографія заснована на здатності тканин людського організму пропускати та відображати рентгенівські промені. За допомогою спеціального рентген-обладнання ці промені просвічують досліджувану ділянку тіла пацієнта та проектують зображення на плівку або цифровий носій.

В медицині використовують два види рентгенівських апаратів – аналогові (плівкові) і цифрові. Перші добре всім знайомі. Вони передбачають проектування рентген-знімка на чутливу плівку з подальшим її проявом. Цифровий рентген дозволяє вивести зображення не на плівку, а на екран комп’ютерного монітора.

Спеціалісти Діагностичного центру АМТ використовують сучасну цифрову рентгенівську систему Toshiba Radrex-i DRAD-3000E/W4. Адже цифрова рентгенографія має суттєві переваги над аналоговою.

У Діагностичному центрі АМТ можна пройти рентгенологічне дослідження наступних частин тіла людини: кістки, суглоби, дихальні шляхи, живіт, товста кишка та інші.

Із цінами на обстеження можна ознайомитися на сторінці ВАРТІСТЬ.

Види рентгенографії

Рентгенографія ділиться на профілактичну. Основними органами для такого огляду вважаються органи грудної клітки та молочні залози у жінок. Профілактичні огляди призначаються зазвичай 1 раз на рік.

Та діагностичну, яка призначається лікарем-фахівцем в будь-який момент і необхідних кількостях для точної постановки діагнозу та подальшого лікування і контролю стану. Діагностичну рентгенографію здебільшого призначають при запальних процесах, системних захворюваннях, новоутвореннях та пороках розвитку органів.

Рентгенографія покликана допомагати лікарям різних спеціальностей швидко і правильно ставити чи спростовувати діагнози. Тому вона застосовується при захворюваннях і травмах в:

 • ортопедії і травматології;
 • пульмонології;
 • неврології;
 • нейрохірургії;
 • оториноларингології;
 • кардіології;
 • гастроентерології;
 • урології та гінекології;
 • ендокринології;
 • хірургії;
 • стоматології;
 • ревматології.

Дослідження завжди повинен призначати лікар. У деяких випадках рентгенографія може бути недостатньо інформативною, тож лікар може направити пацієнта на комп’ютерну томографію (КТ).

Переваги цифрової рентгенографії в Діагностичному центрі АМТ

Мінімальне променеве навантаження —
рівень опромінення на 40% нижче,
ніж при використанні плівкових апаратів.

Швидке отримання результату —
знімок виводиться на екран монітора протягом 2 секунд.

Висока якість зображення —
завдяки програмній обробці знімки виходять більш чіткими та піддаються збільшенню.

Комфортне зберігання —
знімок можна зберігати на цифровому носії, переслати по електронній пошті, а при необхідності роздрукувати на плівці.

Менша вартість процедури —
ціни на цифровий рентген без знімка нижче, бо відсутні витрати на плівку і реактиви для прояву.

Зручне проходження процедури дітьми —
знімок робиться миттєво та з мінімальним радіаційним випромінюванням.

Запис та консультація
за телефоном:
+380 (44) 331-20-85

Замовити дзвінок

Запис та консультація
за телефоном:
+380 (44) 331-20-85

Замовити дзвінок

Часті питання

Чи потрібно готуватися до рентгенографії?

Для більшості досліджень підготовка не потрібна. Виняток — проєкція черевної порожнини та тазу. Діагностичний центр АМТ використовує сучасну  цифрову рентгенівську систему. Ми можемо зробити якісний знімок будь-якого відділу навіть без підготовки. Але для більшої інформативності радимо зробити клізму напередодні рентгену кісток тазу, поперекового та крижово-куприкового відділів хребта.

Чи існують протипоказання для дослідження?

Абсолютних протипоказань для діагностичної рентгенографії немає. Дослідження потрібно проводити тільки за призначенням лікаря і лише з направленням або відповідним записом в історії хвороби.

Чи дозволена рентгенографія вагітним та дітям?

Рентгенографія небажаний спосіб обстеження для вагітних жінок, немовлят та дітей молодшого віку. Хоча в сучасних рентген-апаратах передбачені налаштування окремо для дорослих і дітей та встановлення звуженого поля опромінення для точного прицілювання на область дослідження. 

Які переваги цифрової рентгенографії в Діагностичному центрі АМТ?

Цифрова рентгенівська система Toshiba Radrex-i DRAD-3000E/W4 дозволяє відразу передавати зображення в комп’ютерну систему, де їх можна вивчати, видаляти, редагувати без використання плівок. Це сучасний апарат, можливості якого підвищують якість зображень, прискорюють проведення досліджень, забезпечують комфортні умови та низьке променеве навантаження.

Як часто можна робити рентгенографію?

Рентгенографію можна робити незважаючи ні на частоту, ні на об’єм проведення обстеження, але для нього мають бути чіткі, вагомі клінічні показання.

Чи безпечний рентген?

Рентгенівське опромінення немає нічого спільного з радіонуклідним опроміненням, яке несе шкоду для здоров’я. Тривалість проходження рентгенівського променя через тіло триває долю секунди, надалі воно розсіюється та зникає. У сучасних цифрових рентгенівських системах проникнення променя триває одну соту секунди. Крім того, лікарі дотримуються всіх правил захисту під час обстеження. 

Скільки триває обстеження?

Обстеження триває від 5 до 10 хвилин.